Jūsų įrašai paskelbiami tik tada, kai juos peržvelgia Administracija!

Jeigu atsakymą norite gauti asmeniškai, būtinai tai nurodykite!


 

Aguona: juodoji magija

GJK!

 Kai siunciant zinute ,kurioje rasoma ,kad jeigu nepersiusi sios zinutes ,kazkas blogo atsitiks ar tai galima laikyti juodaja magija?Ar del to reiktu egzorto?

 


 

Garbė Jėzui Kristui!

 

Į tokius laiškus ir žinutes nereikia kreipti dėmesio, juos išrinti. O darymas to, kas parašyta - tai laikymasis prietarų, panašiai, kaip neiti keliu, kurį perbėgo juoda katė. Prietarų laikymasis yra nuodėmė, kurią reikia išpažinti. Egzortų tikrai nereikia.

 

Pagarbiai,
kun. Arnoldas Valkauskas


2018 kovo 05, Pirmadienis 17:30
Aguona: nuodeme

GJK!

Skaiciau Jusu tinklalapyje , kad  "atleidžiamos tik nuodėmės, bet bausmės už nuodėmes nėra visiškai pašalinamos". Gal galite paaiskinti, ka reiskia, kad bausme nera pasalinama, jeigu del nuodemes yra varginamas zmogus demono, tai tas varginimas kaip bausme nedingsta visiskai?

Dekoju uz atsakyma


Garbė Jėzui Kristui!

 

laikinosios bausmės už nuodėmes ir demono varginimas yra skirtingi dalykai. Daugiau apie laikinąsias bausmes ir jų atleidimą rasite Katalikų Bažnyčios katekizme nr. 1471-1479 (http://www.katekizmas.lt)

 

Pagarbiai,
kun. Arnoldas Valkauskas


2018 kovo 03, Šeštadienis 18:14
Ramune: pranašavimas

Laba diena,

Neseniai teko dalyvauti seminare krikščioniškoms bendruomenėms. Renginį vedė ekumeninių bendruomenių nariai iš užsienio.

Renginio metu buvo pranašaujama. Buvo kalbama ir apie sapnų aiškinimą.  Ar pranašavimas gali būti Šventosios Dvasios dovana?

Ar katalikų bažnyčia pripažįsta kalbų dovaną kaip maldos formą?


Garbė Jėzui Kristui,

Katalikų Bažnyčia kategoriškai atmeta tikėjimą sapnais.

 

Apie pranašavimą sunku pasakyti, neaišku, koks jis buvo. Šiaip tai pranašavimas, remiantis 1 Kor 14 skyriumi tikrai yra įmanomas, tačiau tai neturi būti pigus praeities perpasakojimas ar ateities spėjimas, bet turi kviesti atgailai, Dievo garbinimui, ydų ištaisymui, turi būti naudingas vidinių žaizdų gydymui. Na, o pats svarbiausias pranašavimas - tai vilties Jėzuje Kristuje suteikimas.

 

Pranašavimas gali ir turi būti Šventosios Dvasios dovana, tačiau ji turi būti atpažinta bendruomenėje ir jokiu būdu negali tarnauti asmeninei puikybei, - tai yra dovana bendruomenei. Iš esmės visos dovanos yra dovanos bendruomenei ir tarnystei bendruomenėje, ir jei asmuo jas priskiria sau, tai yra labai rimtas pagrindas įtarti, jog tai ne Dievo duota galia.

 

Kalbėjimas kalbomis egzistuoja ir yra pripažįstamas, tačiau Bažnyčia kviečia būti labai atidiems, kadangi Piktoji dvasia imituoja, mėgdžioja Dievo Dvasią. Kadangi dažnai neturime aiškintojo ir nesuprantame, ką sakome, tai teko sutikti atvejų, kai piktasis tokiu būdu stengėsi suklaidinti besimeldžiančius, apsimesdamas šviesos angelu. Pradėjus išvarinėti demoną, "kalbų dovana" dingo. Todėl labai svarbu, kad prašantysis kalbų dovanos dažnai išpažintų savo nuodėmes, saugotųsi jų, kovotų su savo ydomis, atidžiai stebėtų vidinius postūmius ir ypatingai saugotųsi puikybės.

 

Dar apie ekumenizmą: tai nelengvas iššūkis ir uždavinys, ir nors visi kalba apie vienybę, ji tikrai nėra lengvai pasiekiama, kadangi labai skiriasi doktrininis mokymas. Katalikų Bažnyčios ir Ortodoksų Bažnyčios doktrina nesiskiria, o kitų krikščioniškų denominacijų doktrinos skiriasi nuo minėtųjų ir savo tarpe labai stipriai. Ortodoksai į ekumenizmą žiūri labai neigiamai, katalikai palaiko, tačiau rengimas bendrų užtarimo pamaldų nėra rekomenduojamas. Viena pagrindinių to priežasčių yra tai, kad protestantiškos denominacijos neturi Atgailos sakramento, ir todėl neįmanoma būti užtikrintiems, kokia Dvasia įtakoja besimeldžiantįjį.

 

Tai tiek trumpai.

Dievo palaimos.
kun. Arnoldas Valkauskas


2018 vasario 13, Antradienis 14:20
Aurelija Patricija: Vengtini ženklai

Garbė Jėzui Kristui,

Gavau dovanų pakabuką iš Izraelio - medinė šešiakampė žvaigždė, o jos viduryje kryžius. Ar tai krikščioniškas ženklas?

Dėkui,

Aurelija Patricija


 

Garbė Jėzui Kristui,

 

sunku pasakyti nemačius pakabuko. Šiaip šešiakampė žvaigždė yra judaizmo simbolis. Čia lyg būtų mėginimas sujungti judaizmą su krikščionybe.

 

Bendras principas yra toks: nešioti tik aiškius krikščioniškus ženklus. Jeigu kryželis, tai jis turi būti su Kristaus kančios atvaizdu ant jo.

 

Dievo palaimos,
Kun. Arnoldas Valkauskas


2018 vasario 07, Trečiadienis 16:00
vaidaskazlauskas: tiesa

ramybes jums, sventame raste raso mato 10 ,8-11 morkaus 6, 7-13 luko 9, 1-5 as negaliu niekaip suprasti kodel kunigai ima pinigus uz laidotuves kai palydi mirusi i paskutine kelione , arba kai pakrikstija kudiki , ar cia nesiskaito dovanai gavote ,dovanai ir duokite , ar tik isgydimai ir egzorcizmai ira atliekami be atligio jiezaus vardu ,kokie telefonai ,kokiomis masinomis vazineja kunigai , ar ten tik kristaus mokiniams pasakyta buvo ,gal galit pasakyti kaip reikia suprasti baznycios mokyma kai visus du tukstancius metu matosi kad givena kaip kristaus buvo pasakyta fariziejams ,kitiems nastas kraunate o patys ju nesti nenorit ,as tikiu jiezu kristu ,tikiu dievo begaline meile ir nezinau net kodel man tokie klausimai kyla ,ar as ieskau tiesos , ar setonas man tas mintis  ,abejones seja .


Garbė Jėzui Kristui!


kalbant šia tema, kaip ir bet kuria kita, reikėtų turėti galvoje visą Jėzaus ir apaštalų mokymą. Ne kunigas už patarnavimus "ima" pinigus, bet reikia žvelgti kitaip ir turėtų būti suvokiama iš esmės kitaip: bendruomenės žmonės turi išlaikyti savo kunigą, per kurį Dievas teikia jos nariams savo malonę. Tai rimta tikintiesiems tenkanti pareiga, kadangi kunigas neturi jokio pragyvenimo šaltinio, išskyrus aukas. Apie tai aiškiai kalba apaštalas Paulius. Kadangi mūsų laikmetyje labai įsigalėjo "duodu-gaunu" santykis, tai ir žmonės ėmė nebesuprasti savo pareigos išlaikyti Bažnyčią ir jos tarnus, nors tam yra įpareigoti Bažnyčios įsakymu. Jie nori gauti, tačiau nenori prisiimti jokios pareigos ar aukoti aukos. Neretai tai kunigus paskatina tiesiog "spausti" žmones, idant galėtų užsitikrinti sau pragyvenimą. Ar gali pasitaikyti piktnaudojimo atvejų? Žinoma gali, bet toks piktnaudojimas vyksta iš tiesų ir iš tikinčiųjų pusės.


Dievo palaimos,
kun. Arnoldas Valkauskas


2018 vasario 18, Sekmadienis 00:25